12.11.2016

12. listopadu 2016 v 13:51 | Magacin |  Co týden dal
Tak jsem tady!
Na úvod bych vám chtěl nastínit, co se tu bude dít.
Po dlouhém zvažování jsem se rozhodl trochu oživit naší "domácí" scénu o mé postřehy ohledně dění kolem mě, nás, vás, prostě všech, kterých by sa daná věc mohla týkat.
Dost na úvod. Třeba se časem dozvíte víc.

"Tak nám zabili Ferdinanda...", tak začíná jedna z nejslavnějších knížek naší historie. A já začnu: Tak nám zvolili nejmocnějšího člověka na planetě! Toto označení se používá pro prezidenta Spojených států. Je mi už dost na to, aby mi někdo vysvětlil, proč toto označení. Leč nikdo povolaný se v mém okolí zjevně nepohybuje, protože to dodnes nevím. Podle mého prostého názoru by se mělo spíš říkat "nejprofláknutější" nebo "nejbohatší" nebo "nejvyčůranější"... a tak bych mohl pokračovat. Letos jsem předvolební souboj obou kandidátů na funkci trochu sledoval. Ze všech těch hnusů, co oba dva vypouštěli z úst, jsem dospěl k názoru, že americké volby můžete vyhrát dvěma způsoby. První je, že máte nechutně mnoho zbytečných peněz a druhá, že jste dostatečně známí z dob dřívějších. Dá se samozřejmě využít obou způsobů dohromady. Tím lépe pro vás. A za tu vaši snahu nesnahu pak dostanete na 4 roky klíčky k raketám a v podstatě k řízení světa (teď jsem to ale opravdu přehnal).
Letos nám to dospělo do stádia, kdy stávající světová politická garnitura protěžovala jednu stranu. Na druhé straně stál člověk, co sliboval (oni slibují všichni). A nasliboval toho pro amíky celkem dost, protože volby nakonec vyhrál!
A tím se dostáváme k demokracii. Po 17. listopadu (1989) nám bylo všem vtloukáno do hlavy, že každý máme nárok na svůj názor a že ho můžeme veřejně šířit. Potud jen dobře. Dále nám naši "demokraté" říkali, že výsledek "svobodných" voleb má přijmout i poražená strana a respektovat ho. A tady jsme dost tvrdě narazili!
Odpůrci kačera mekdonalda trumfa jsou v ulicích a nejspíš by ho chtěli svrhnout a nebo nařídit nové volby. A doufám, že jim to nevyjde i když na jejich straně je většina těch "demokratů", co nás učili, že ....
Připomíná mi to dobu nedávno minulou. Poslanci tehdá volili prezidenta. A volilo se a volilo, pískalo se a volilo. Až se jednoho dne konečně povedlo zvolit toho, koho tam ti "demokraté" zvolit chtěli.
A před pár lety řekli tihle naši "demokraté": "Dost bylo našich tahanic a frašek, ať si lid zvolí sám!" A lid si zvolil. A dnešní ámerika to zjevně odkoukala, protože ti, co nevolili vítěze (u nás) se začali bouřit a předbíhat v prohlášeních, že to není jejich prezident, házeli vajíčka a zeleninu (co by za to dali děti v Africe), a křičí dodnes! Demokraticky.
Spící kníže švajcempark po amerických volbách prohlásil, že skončilo období blahobytu. Pro koho? Pro vládní činitele ve většině západního světa? Pro bandu zlodějů, co myslí jen na svoje koryta a obyčejným lidem tvrdí, jak je to "demokratické"? Obrázek nechť si každý udělá sám.
K dalšímu dění.
Naši fotbalisté konečně zabrali a porazili velice silné družstvo soupeře 2:1. Hurá! Asi si začali uvědomovat, že nejsou jen navonění "bozi" a že když nezaberou, vlítne na ně berňák jako na Lopatu. Zajímavý, mladej kluk a už státu nezaplatil milion na daních. Ať to počítám, jak chci, za svůj život platím daně poctivě a dosud jsem nedosáhl hranice jednoho milionu. Ale já ten necelý milion zaplatil! Zmíněný fotbalista taky platí daně, ale milion se někde holt zapomněl! A naráz se začali bát všichni "poctiví" sportovci. Co kdyby náhodou museli taky něco doplatit. Co kdyby se náhodou někdo dozvěděl, kolik a za co berou?
Poslední informace je pro motoristy. POZOR! Už nastala na silnicích doba ledová a mrazivá. Takže frajeři si přezujou na zimní pneu. Opravdu mě každý rok překvapuje, jak jsou lidé (hlavně v horských oblastech) překvapení, že z oblohy padá cosi bílého, že se střídá letní a zimní období a že v tom zimním i mrzne a auta se kloužou po našich hladkých asfaltkách. Pravidelnost se mění jen datumově. Lze s jistotou říct, že s prvním sněhem bourají všichni (kdo by to čekal?) a naši silničáři, kteří byli před 14 dny plně připraveni, jsou zaskočeni!
Snad se příští týden podaří.
Mějte se a ahoj příště.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jan Jan | 13. ledna 2017 v 20:44 | Reagovat

http://www.humr.cz/wow/nejvetsi-hokejova-bitka-v-dejinach-kanada-vs-sovetsky-svaz-v-v-piestanech/

2 mkconsulting mkconsulting | 24. února 2017 v 19:27 | Reagovat

Účetnictví jak má být http://mkconsulting.cz

3 jklucetnictvi jklucetnictvi | Web | 9. dubna 2017 v 17:15 | Reagovat

www.jklucetnictvi.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama